Kroz igru i eksperimente proučavamo svet koji nas okružuje.


DODATNA NASTAVA “PRIRODNE NAUKE”

[6-9 godina]

Deca uzrasta od 6 do 9 godina obožavaju da postavljaju pitanja i istražuju nove stvari. Nažalost, u školi se često deca suočavaju sa gradivom koje treba da se nauči napamet. Upravo zbog toga smo osmislili ovaj kurs kako bismo ih motivisali da nastave da uče. Kroz zabavne i edukativne primere, kao što su dinosaurusi, drevne civilizacije i medicina, pokazujemo im da učenje može biti zanimljivo, kao i da hemija i biologija nisu samo za odrasle. Uz to, učimo ih kako da povezuju informacije, posmatraju, primećuju detalje i diskutuju o onome što su naučili. Ove veštine su neophodne, kako u školi, tako i u svakodnevnom životu.
TOKOM KURSA VAŠE DETE ĆE:
1
Saznati zašto su naučnici važni i videti da je u prirodi sve povezano, pa čak i tamo gde ne očekujemo.
2
Krenuti u šetnju sa dinosaurima i videti kako evolucija menja žive organizme, toliko da prestanu da liče na svoje pretke.
3
U ulozi arheologa rekonstruisati dan praistorijskog čoveka na osnovu fosilnih nalaza, ukrasa i delova kostiju.
4
Vaše dete tokom medicinskih časova će imati priliku da se upozna sa ljudskim telom, zavirujući u uši, nos i ispod kože. Saznati od čega se sastoji organizam, kako se mogu lečiti bolesti i zašto je redovna poseta lekara važna za očuvanje zdravlja.
  • ČAS 1: OSNOVE PALEONTOLOGIJE
    Tema časa biće istorija života na Zemlji. Saznaćemo ko je živeo na našoj planeti pre nas (čak i pre dinosaurusa). Saznaćemo kako arheolozi i kako paleontolozi datiraju svoje nalaze, i uradićemo svoje iskopavanje i upoznati se sa živim fosilima.
  • ČAS 2: SKELET
    Proučavaćemo kičmenjake. Uporedićemo skelet čoveka i dinosaurusa. Diskutovaćemo o tome kada se skelet prvi put pojavio, kod kojih životinja ga ima, a kod kojih ne. Saznaćemo više o životinjama koje imaju " spoljašnji skelet ". Upoznaćemo se sa strukturom lobanje i napraviti odlivak mozga dinosaurusa.
  • ČAS 3: GRAĐA UDOVA
    Saznaćemo kako su udovi građeni, kako se zovu njihovi delovi i po čemu se kosti različitih životinja razlikuju. Napravićemo modele udova životinja koje lete, trče i plivaju.
CEO PROGRAM KURSA
PRIKAŽI VIŠE
ČAS 4: TRAGOVI ŽIVOTINJSKE AKTIVNOSTI
Pričaćemo o tome da li se na osnovu otisaka šapa, nogu i repova može odrediti vrsta životinje, njena brzina kretanja, težina i dužina tela. Naučićemo kako da razlikujemo tragove miševa od tragova zečeva. Identifikovaćemo vrstu dinosaurusa na osnovu tragova i napraviti gipsani odlivak otiska šape.

ČAS 5: UTVRĐIVANJE GRADIVA
Rezimiramo prethodne časove, ponavljamo i utvrđujemo najvažnije informacije, postavljamo pitanja i odgovaramo na njih.

ČAS 6: STANIŠTE I IZGLED JEDINKE
Saznaćemo šta je stanište, koje vrste staništa postoje i kako ono utiče na žive organizme. Na primeru dinosaurusa videćemo kako se menja izgled životinje u zavisnosti od mesta gde živi. Takođe, posmatraćemo sličnosti između dinosaurusa i ptica i napraviti modele perja letećih i neletećih dinosaurusa.

ČAS 7: EKSPERIMENTALNA ARHEOLOGIJA
Razgovaraćemo o evoluciji na primeru čoveka. Saznaćemo ko je bio naš daleki predak. Naučićemo šta je mikrolit i kako običan kamen postaje oruđe. Bavićemo se eksperimentalnom arheologijom i zajedno ćemo napraviti oruđe praistorijskih ljudi.

ČAS 8: ANALIZA PRONALAZAKA
Pokušaćemo da razumemo drevne ljude na osnovu zuba, kostiju i delova oruđa. Saznaćemo šta je DNK i kako se analizira. Videćemo u čemu je razlika između kosti životinja i drevnih ljudi, otkrićemo koju informaciju nosi fosilni polen i napravićemo ogrlicu od očnjaka jelena.

ČAS 9: PRAISTORIJSKA KULTURA
Saznaćemo kada se pojavio prvi naučnik i kako su povezani umetnost i religija. Videćemo zašto su šamanima bile potrebne ogrlice od zuba, kako se pravi frula od ptičjih kostiju i zašto su na drevnim crtežima prikazani jeleni i lososi. Probaćemo da naslikamo nekoliko pećinskih crteža bojama izrađenim po starinskim receptima.

ČAS 10: GRAĐA I PRIMENA BILJAKA
Udubićemo se u temu praistorijske medicine. Saznaćemo kako su neandertalci lečili karijes i koje lekovite biljke su koristili kromanjonci. Razgovaraćemo o lekovima od biljnih sirovina, a na zub drevnog čoveka stavićemo plombu od pčelinjeg voska.

ČAS 11: MEDICINA
Saznaćemo koje grane medicine postoje i šta proučavaju. Upoznaćemo se sa unutrašnjom građom čoveka, proučiti funkcije organa i pronaći odgovarajućeg lekara za svaki organ. Izmerićemo puls, izvršiti auskultaciju, saznati od čega se sastoji krv i naučiti kako se uzima uzorak za analizu.

ČAS 12: MEDICINA – TRAUMATOLOGIJA
Saznaćemo razlike između modrica, iščašenja i preloma. Naučićemo kako da prepoznamo prelom na rendgenskom snimku i postaviti gips na povređeni ud.

ČAS 13: FARMAKOLOGIJA
Upoznaćemo lanac "dijagnostika – dijagnoza – lečenje" i saznati šta je farmakologija. Prisetićemo se u kojim oblicima postoje lekovi i pokušaćemo da ih napravimo. Videćemo šta su doze, zašto su uputstva za lekove tako opširna i zašto je važno dolaziti u apoteku sa receptom.

ČAS 14: FESTIVAL
Čas otvorenih vrata, gde deca mogu da pozovu svoje najbliže i održati im radionice na osnovu eksperimenata iz kursa.

ČASOVI 15–28
Tokom narednih 14 časova vaše dete će:
  1. Da se upozna sa metodom modeliranja, istražiti i napraviti modele stvarnih objekata poput litosfernih ploča, Zemlje, Sunčevog sistema, Meseca i okeana.
  2. Uz pomoć hemije proučiti sastav Zemljine kore, razumeti hemiju boja i sintetisati polimer.
  3. Uz pomoć fizike istražiti geomagnetizam, okeanske struje, vetrove, kretanje litosfernih ploča i svetlosne pojave.
  4. U ulozi astronoma i geografa, istražiti mape Zemlje, Meseca i zvezdanog neba. Pogledajte program drugog modula


KAKO
JE ORGANIZOVANA NASTAVA?
  • 1
    Kompletan kurs se sastoji od 12 časova, u trajanju od 3 meseca , sa pauzom tokom raspusta.
  • 2
    Časovi se održavaju jednom nedeljno, vikendom.
  • 3
    Svaki čas traje 1 sat i 30 minuta.

  • 4
    U grupi je najviše 14 dece, a svako dete ima svoje personalizovano radno mesto.
  • 5
    Svi potrebni materijali su obezbeđeni, uključujući opremu, reagense, uzorke i radne sveske.
  • 6
    Postoji mogućnost plaćanja:
    Mesečno (4 časa): 8.100 RSD
    Kompletan kurs (14 časova): 24.000 RSD
Kompletan kurs se sastoji od 12 časova, u trajanju od 3 meseca , sa pauzom tokom raspusta.
Časovi se održavaju jednom nedeljno, vikendom.
Svaki čas traje 1 sat i 30 minuta.
U grupi je najviše 14 dece, a svako dete ima svoje personalizovano radno mesto.
Svi potrebni materijali su obezbeđeni, uključujući opremu, reagense, uzorke i radne sveske.
Postoji mogućnost plaćanja:
Mesečno (4 časa): 8.100 RSD

Kompletan kurs (14 časova): 24.000 RSD

GDE
SE ODRŽAVAJU ČASOVI?
KADA?
KO
VODI ČASOVE?
VAŠI UTISCI
FAQ
IZABERI KURS
Prijavite se za probni čas. Tako ćete moći da kupite kurs i uverite se da vam u potpunosti odgovara!